|
Zapratite nas na WhatsApp-u
Svaki dan novi vicevi, smešne slike i klipovi :)
|
Zapratite nas na VIBER-u
Svaki dan novi vicevi, smešne slike i klipovi :)
|
Vicevi - Mujo, Haso, Fata, Bosanci. Strane od (1781 do 1790)
|
Vicevi o Muji, Hasi, Fati, Bosancima. Pojavi se ponegde i Huso, i medved, i bukva. od 1781 do 1790. |
Mujine priče iz mladosti
Mujo priča malom Mujici:
- E moj sine, kad sam ja bio mlađi, sve su ženske jurile za mnom.
Mujica uzdahne:
- A što te više ne jure!?
Mujo slegne ramenima:
- Zato što sam prest'o da im kradem torbice!
Jedu Mujo i Fata škampe, a
Jedu Mujo i Fata škampe, a Fata se isprska po haljini, pa kaže: - Ju, izgledam kao svinja! Mujo je pogleda i kaže: - A još si se i isflekala
Kaže Mujo Hasi:
-M
Kaže Mujo Hasi:-Moja Fata juče naučila da pliva! A danas eno roni već dva sata!
Pita Mujo Hasu:
- Da li je crna boja - boja?
- Valjda jeste.
- A bijela?
- Ako je crna boja, onda je valjda i bijela boja.
- Fino. Da ti kažem da sam kupio crno-bijeli televizor u boji.
- Mujo, šta si ti po zanim
- Mujo, šta si ti po zanimanju? - Možeoničar. - A šta je to? - Kada vrše istovar, a ja vičem: Može, može.
Izbeglice u Nemackoj
Haso i Huso izbeglice u Nemackoj. Hodaju Berlinom mrtvi gladni, i na kraju udju u jedan restoran da pojedu neshto. Dolazi konobar i pita ih:- "Bite?"
A Haso ce:
- "Sudzuk, sudzuk bolan, znas ba okruglo dugacko, pece se na skari", konobar ga bledo gleda:
- "Niht foshten."
Vidi Huso nema vajde od objasnjavanja pa kaze Hasi:
- "Izvadi onu stvar bolan Haso, pa ce se sjetiti valjda sta je sudzuk."
- "Ne mogu, sramota me je."
- "Ma daj umiremo gladni bolan..."
Izvadi Haso, pokaza konobaru (onu stvar) tek ce konobar:
- "A, foshten, foshten", i stvarno za deset minuta stigoshe dve porcije sudzuka.
Sutra dan dolaze oni u istu kafanu u isto vreme, kad ono drugi konobar. Ponovo haso objasnjava konobaru, ali ovaj opet nikako ne razume:
- "Ma sudzuk bolan, ovdje smo jeli jucer, okruglo dugacko, pece se na skari. Nista. Nista Haso, morat ces ga ponovo vadit bolan."
- "E vala vadi ga ti danas, ja sam ga vadio juce, i ne mogu ubi me sramota."
- "Ma vadi ga bolan, jer ako ga ja budem vadio donece nam cevapcice."
Mujo s psihijatrom
Mujo otišao kod psihijatra, pa nakon što je izašao ode u kafanu i potuži se Hasi:
- Jebote, iš'o psihijatru, jeb'o mater ako taj nije luđi od mene!
Haso se nasmije:
- Pa šta je bilo?
Mujo žustro objasni:
- Nacrta t' on men' ovce na papir i kaže m' da ih čuvam, pa ode van...
Haso se povalja od smijeha:
- I, šta s' napravio?
Mujo slegne ramenima:
- Nacrt'o ogradu oko njih i ot'šo u birtiju!
Mujo i prva jutarnja
Mujo dođe na posao, natoči si kavu, zapali i izvali se u svoj stolac, pa pogleda Hasu za susjednim stolom:
- Haso, bolan, znaš l' ti zašto se ova kafa zove - seksi kafa?
Haso slegne ramenima, a Mujo nastavi:
- Zato što s' doš'o na pos'o, natočio je i jebe t' se živo za pos'o!
Ulaze Mujo i Šuljo u salon na
Ulaze Mujo i Šuljo u salon na divljem zapadu.Mujo:
• Vidiš onoga u šeširu...
• Svi su u šeširima...
• Vidiš onog sa pištoljem...
• Svi su sa pištoljima...
Razljućen, Mujo ustane i pobije celu kafanu, ostavi samo jednog u ćošku...
Mujo:
• Vidiš onoga što je ostao živ...
Šuljo:
• Vidim...
Mujo:
• E, onaj me strašno nervira!!!
Vraća se Mujo kući i vidi Fa
Vraća se Mujo kući i vidi Fatu kako se isparkirava iz garaže. Iznenađen, pita je:• A gde ćeš ti?
• Idem u veći grad!
• Zašto?
• Saznala sam da tamo mogu dobiti 200 maraka za ono što tebi ovde dajem besplatno.
Krene i Mujo nazad u auto.
• A gde ideš ti? - pita ga Fata.
• Idem i ja u veći grad.
• A zašto?
• Pa baš da vidim kako ćeš živeti tamo od 400 maraka godišnje.
Mali Mujica i škola na daljinu
Mujo sjedi u dnevnoj i lista novine, a mali Mujica piše zadaću iz škole na daljinu. Muji dosadilo pa upita Mujicu:
- Jel', Muj'ce, kak'a je ta škola na daljinu, jel' ti to sve kontaš?
Mujica klimne:
- Jašta, babo, sve kontam, nema problema....
Mujo uzdahne:
- 'Ajd' dobro... a šta t' je najbolje u toj školi?
Mujica se nasmije:
- Napokon mogu ugas't' uč'teljicu daljinskim!

